20.10.2017

HAK-İŞ'in 42. Kuruluş Yıldönümü ve Genişletilmiş Başkanlar kurulu toplantısı HAK-İŞ Genel Merkezinde gerçekleştirildi.

HAK-İŞ Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı, Genel Başkan  Mahmut Arslan Başkanlığında, HAK-İŞ Yönetim Kurulu ve 22 sendikanın başkan ve yöneticilerinin katılımıyla 20 Ekim 2017 tarihinde HAK-İŞ Genel Merkezinde gerçekleştirildi.

HAK-İŞ Genel Başkanı  toplantı açılış konuşmasında Mahmut Arslan, HAK-İŞ'in 42 yıllık tarihine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Arslan, “Bugün konfederasyonumuz HAK-İŞ olarak çok gururluyuz, onurluyuz ve her zamankinden daha mutluyuz. Gelecekteki inşa sürecinin heyecanını yaşamaktayız. Bundan 42 yıl önce bir grup dava adamının yola çıkarak oluşturduğu sendikalarımızın bir araya gelerek kurduğu HAK-İŞ, dünden daha güçlü, kendinden daha çok emin, kendine daha çok güvenen, geleceğine umutla bakan, önemli bir tarihi noktada bulunmaktadır.

Bütün kurucularımızı bugün bir kez daha saygıyla, minnetle ve şükranla selamlıyorum. Kaybettiklerimize Allahtan rahmet, hayatta olanlara uzun ömürler diliyorum” diye konuştu

Başkanlar kurulu toplantısına Genel Başkanımız Vedat BÖKE, Genel Başkan Yardımcımız M.Ali AKPINAR, Genel Sekreterimiz Erdoğan YILMAZ,  Genel Mali Sekreterimiz M.Ali ÖRS ve Genel Eğitim Sekreterimiz Ali ÇAĞLAYAN katıldı.