29.08.2017

OLEYİS Genel Başkanı Vedat Böke, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

“30 Ağustos Zafer Bayramı'nı 95'inci yıl dönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

Türk Milleti, bu zafer ile kendisini yok etmek isteyen düşmanlarına anlamlı, ağır ve unutamayacakları bir ders vermiştir. "30 Ağustos 1922’de Milletimizin her ferdi tarihte görülmemiş bir ruhla can siperane tek yürek olmuş, kanlarıyla tarih yazmışlardır. Ecdadımızın bize armağan ettiği eşsiz vatanseverlik destanının adıdır 30 Ağustos. Bu zaferle ordumuz vatanımızı düşmanlardan temizleyerek bize armağan etmiştir. Milletimizin bize bağımsızlık ruhu ve imanıyla vermiş olduğu bu mücadele örneği Türkiye Cumhuriyeti'nin bugün de en temel unsurudur. 15 Temmuz’da hain darbe girişimini de aynı ruh ve inançla mücadele etmiştir. Bu aziz Millet vatanına göz diken FETÖ, DEAŞ, PKK, PYD gibi eli kanlı terör örgütlerine de  aynı kararlılıkla bekasına yönelen tehditleri etkisiz hale getirecektir.

Aziz milletimiz, 15 Temmuz darbe girişimi karşısında sergilediği destansı direnişle, Vatanına göz dikildiğinde neleri göze alabileceğini göstermiştir. Türk Milleti, o gece aynı zamanda ülkesine, demokrasisine sahip çıkmıştır, çıkmaya devam edecektir.

Bu vesile ile Milletimiz, çok zor şartlar altında verdiği Kurtuluş Savaşı sayesinde kazandığı birlik ve beraberliği, barış ve huzur ortamını daima koruyacak ve karşılaşacağı güçlükleri yine milli birlik ve beraberlik içinde çözümleyecektir. Bu vesileyle milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı tebrik ederek  Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle yâd ediyor, tüm şehitlerimize ve gazilerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

 

Vedat Böke 

OLEYİS Genel Başkanı