12.07.2017

Sendikamız ve Hak-iş Konfederasyonumuz ,"15 Temmuz Türkiye'yi İşgal ve Hain Darbe Girişimi'ne" karşı ilk günden bu yana tepkisini en net biçimde ortaya koymuştur. Hiç şüphesiz ki hain darbeciler 15 Temmuz gecesi ülkemizin birliğine, bütünlüğüne kast etmiş, milletin meclisini bombalamış, Milli İradeye saldırmıştır. Ancak milli iradenin yılmaz nöbetçileri tek vücut olmuş, hain darbe girişimini bertaraf etmiştir.

Bizler, 15 Temmuz gecesi tankların önünde nasıl durduysak 15 Temmuz Türkiye'yi İşgal ve Hain Darbe Girişimi'nin 1. Yıldönümünde aynı ruh ve aynı bilinç ile HAK-İŞ Konfederasyonu ve OLEYİS olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmek, 15 Temmuz bilincini diri tutmak, Türkiye'yi İşgal ve Darbe girişimini unutmamak ve unutturmamak için, Ülkemizin birliğine, bütünlüğüne kast etmiş hainlerin telin edileceği, Demokrasimize ve Milli İradeye sahip çıkıldığının gösterileceği, Şehitlerimizin rahmetle, Gazilerimizin minnet ve şükranla anılacakları programlara, OLEYİS ailesinin katılması hususunda üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz.

Hafta boyunca yapılacak,  OLEYİS olarak katılacağımız başlıca programlar şunlardır;

- HAK-İŞ Konfederasyonu 14 Temmuz 2017 (Cuma) günü Genel Merkezi önünden yaklaşık 1500 kişilik bir grupla "Genelkurmay Başkanlığı" önüne gerçekleştirilecek yürüyüş ve basın açıklaması yapılacaktır. Toplanma yeri saat: 10.00'da HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Merkez önü olacaktır.

- 10.30'da HAK-İŞ Genel Merkezi önünden, Genel Kurmay Kavşağı'na yürünecektir. Saat 11.00'de Genel Başkan Mahmut Arslan tarafından basın açıklaması yapılacaktır.

- Üyesi bulunduğumuz ve Ankara Sincan Cezaevinde görülen çatı davalarda nöbet tuttuğumuz Ankara  15 Temmuz  Platformu  tarafından  düzenlenen programlara katılım sağlanacaktır,

Değerli Üyelerimize Saygı ile Duyurulur

TÜRKİYE OLEYİS / Basın ve Halkla İlişkiler