29.01.2017

KAMUOYUNA AÇIKLAMA

 

Bugün tüm dünyanın gözleri önünde Filistin/Gazze’de bir insanlık dramı yaşanmaktadır. İsrail’in Filistin’liler üzerinde yıllardır süren baskı, yıldırma, göç ettirme uygulamaları korkunç boyutlara ulaşmış ve artık soykırım ve toplu katliamlara dönüşmüştür.

İsrail Gazze’de çocuk, kadın, yaşlı, engelli demeden tonlarca bomba yağdırmaktadır. İsrail’in yıllardır kuşatma altında tuttuğu ve ambargo uyguladığı Gazze’ye yağdırdığı bombalarda 200’ün üzerinde insan hayatını kaybetmiştir.

Uluslararası kamuoyu ise sadece seyretmekte, böylece İsrail’e destek vermektedir. İnsanlığın benzerini görmediği bir soykırım ve vahşetin yaşandığı Gazze’de savunmasız masum insanların çığlıklarına kimse aldırış etmemektedir.

Dünyanın vicdanı bu kadar mı kararmıştır diye sormak istiyoruz.

İsrail, uyguladığı bu soykırım ve katliamlarla Ortadoğu’da barışın önündeki en büyük engeldir. Masum Filistin halkı kuşatma altındadır.

Ne yazık ki Birleşmiş Milletler, NATO, Avrupa Birliği, İslam Konferansı Örgütü ve Arap Birliği gibi Uluslararası kuruluşlar kendilerinden bekleneni yerine getirmemektedirler.

Filistin’de dökülen kan durdurulmalıdır! Ambargo kaldırılmalıdır!

İsrail saldırganlığı durdurulmalıdır !

Tüm dünya, uluslararası toplum yaşanan trajediye, soy kırıma, işgale kayıtsız kalmamalıdır.

OLEYİS Sendikası olarak İsrail’in bu insanlık dışı saldırılarını kınıyor ve bir an önce Uluslararası kuruluşların harekete geçmesini bekliyoruz.

Ülkemizdeki tüm sivil toplum örgütlerini de duyarlılığa ve İsrail’e tepki vermeye çağırıyoruz.

OLEYİS SENDİKASI

DSC 3782

DSC 3832