18.02.2023

MİRAÇ GECESİNDE DEPREMDE KAYBETTİKLERİMİZİ DUALARLA ANDIK

Miraç Gecesi münasebetiyle depremde kaybettiklerimizi Ankara Hacı Bayram-ı Veli Camii’nde dualarla andık. Konfederasyonumuz HAK-İŞ Kudüs Komitesi tarafından “Türkiye’m Geçmiş Olsun, Başımız Sağ Olsun” temasıyla gerçekleştirilen programda Lokma ve Süt dağıtımı gerçekleştirildi.

Miraç Gecesi münasebetiyle 17 Şubat 2023 tarihinde HAK-İŞ Kudüs Komitesi tarafından düzenlenen Lokma ve Süt Dağıtımı Programına, HAK-İŞ Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Genel Başkanımız Vedat Böke, HAK-İŞ’e bağlı sendikaların Genel Başkanları ve Yönetim Kurulu üyeleri, HAK-İŞ Kudüs Komitesi üyeleri ve Hak-İş Genel Merkez çalışanlarımız katıldı.

“Bu Miraç Gecesinde Hüzünlüyüz”

Arslan, “HAK-İŞ Konfederasyonu olarak Miraç Gecesini büyük bir hüzünle idrak ediyoruz. HAK-İŞ olarak, 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli olarak başlayan ve 11 ilimizi etkileyen, “Asrın Felaketi” olarak nitelendirilen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza yüce Allah’tan Rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” diye konuştu.

Genel Başkanımız Vedat Böke, programa katılanlara ikramlarda bulundu.