29.01.2017

7-8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında OLEYİS'li kadınlar Ankara'da bir araya geldi. Şırnak, Malatya, Erzurum, Antalya, Manavgat, Gönen, İstanbul, Hopa, Sinop, Marmaris, temsilciliklerinde çalışan sendika üyelerinin katıldığı etkinliğe,  Genel Başkanımız Vedat BÖKE ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz eşlik etti. Genel Başkanımız Vedat Böke, yaptığı konuşmada "Bugün OLEYİS ailesi olarak  anlamlı bir güne şahitlik ettik” diyerek başladığı konuşmasında bu buluşmanın, kadınlarımızın çalışma hayatında yaşadığı zorluklara rağmen Türkiye'nin değişik yerlerinden gelerek dayanışma ruhunu ortaya koyduğunu ve bu birlikteliğin her türlü zorluğu  aşabilecek güçte olduğunu" söyledi.

BÖKE, "Ülkemizin zor günlerden geçerken yine 8 Mart’ın bütün kadınların özellikle de emekçi, kadınların ellerinde yükselecektir. Emeğin vicdanı olan kadınların bu özel gününü yürekten kutluyorum, kadınlarımız erdemli, onurlu  bir sendikal mücadelenin her aşamasında var olmalı ve OLEYİS çatısı altında, her alanda olduğu gibi kadın sorunları ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri için  seslerini yükseltmelidir" şeklinde konuştu.

OLEYİS Kadın Komitesi tarafından organize edilen etkinlikte Türkiye'nin her bölgesinden gelen üyeler onuruna verilen yemeğin ardından sona erdi.