07.03.2021

OLEYİS Genel Başkanımız Sayın Vedat Böke 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Böke mesajında;

"Toplumun ve ailenin temel değeri, geleceğimizin mimarı, sevginin ve saygının en büyüğünü hak eden kadınlarımızın "8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü"nü en içten duygularımla kutluyorum.

Kadın, toplumun temelidir, çalışır, üretir, besler, büyütür, dünyayı güzelleştirir, gelecek nesillerimizi yetiştirendir kadın. Kadın toplumda edindiği rol ile hayatın her alanında, dokunduğu her işte ses getirendir kadın.

Kadınlarımızın gücüne inanıyor, Sendika olarak kadın üyelerimize, emekçilerimize sendikal çalışmalarda aktif bir şekilde bulunmasına yönelik her türlü desteği veriyoruz.

Türkiye'nin geleceği kadınlarımıza emanet. Bozkır’ın tezenesi Neşet Ertaş’ın sözüyle “Kadınlar insandır, biz insanoğlu” diyerek fedakâr kadınlarımızın, bir gün değil her gün hak ettikleri değeri görmesi temennisiyle '8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü yürekten kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum."

Vedat Böke

OLEYİS Genel Başkanı