09.12.2020

OLEYİS Sendikası tarafından yürütülen ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı destekleriyle yapılan “Yenilikçi Öğrenme Metotlarıyla Turizm Sektöründe Çalışan Kadınların Sendikal Kapasitelerinin Artırılmasına” ilişkin eğitimlerin ikincisi İzmir’de gerçekleştirildi.

Eğitime, Merkez Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Şube Başkanlarımız, Hedef Grubumuz ve İşyeri Temsilcilerimiz katıldı. Eğitim Genel Başkanımız Vedat Böke’nin açılış konuşması ile başladı.

Düzenlenen eğitim programın tanıtımına ilişkin, Oleyis Sendikası Kadın Komite Başkanı Derya Aydoğan proje detaylarına ilişkin bir sunum gerçekleştirdi. 

Oleyis Sendikamızın Genel Sekreteri ve Projemizin Koordinatörü Serpil Açıkgöz, Hak-İş “Fıtratta Farklılık” ve “Haklarda Eşitlik” Kavramlarına ilişkin sunum yaparak, sendikal çalışmalara katkısı ve toplu iş sözleşmeleri için etkili müzakere yöntemleri ile ilgili programa katılanlara bilgiler aktardı. 

Oleyis Sendikamızın Hukuk Başmüşaviri Av. Yılmaz İçöz ise “Çalışma Hayatında İşçilerin Sahip Olduğu Yasal Haklara” ilişkin detaylı bir seminer verdi. 

Eğitimin son bölümünde Ceren Cebeci “Duygusal Zeka”,  “Yüksek Liderlik ve Yönetici Koçluğu” konu başlıklarında katılımcılara etkili bilgiler aktardı. Eğitim programı katılımcılara sertifika töreniyle ile sona erdi.