30.12.2019

OLEYİS GENEL BAŞKANIMIZ VEDAT BÖKE'NİN YENİ YIL MESAJI

Genel Başkanımız yeni yıl mesajında, Tüm OLEYİS Ailesine ve Milletimize mutluluk ve başarı dolu bir yıl diledi.  Böke, “Milletçe emeğiyle, mücadelesiyle, ilkeleriyle, umutlarıyla var olan bir Türkiye olduğunu belirterek, yeni yılın, tüm yaşanan olumsuzluklara rağmen umutlara yeni bir başlangıç olduğunu belirtti.

 

Genel Başkan Böke, “Yaşanan mutluluklar, acılar, sevinçler ve üzüntülerle bir yılı daha geride bıraktık; yeni umutların tazelendiği yeni bir yıla hoş geldin diyoruz. İnanıyoruz ki biz Milletçe bir ve beraber olduğumuz sürece gelişecek, büyüyecek ve  daha nice yeni yarınlara beraberce yürüyeceğiz... “

 

“2019 yılı, coğrafyamızda ve dünyada yaşananlar bakımından oldukça zor bir yıl oldu. Çevremizde masumların gözyaşlarına şahit olduk. Suriye’de Filistin’de Doğu Türkistan’da Arakan’da kardeşlerimizin zulme uğradığına şahit olduk ve çok üzüldük. 2020 yılında zulme uğrayanların, inancı etnik kimliği ne olursa olsun acılarının son bulmasını diliyoruz. Yaşananlara baktığımızda millet olmanın, birlik olmanın,  kardeş olmanın ne denli önemli ve ne denli vazgeçilmez olduğuna bir kere daha şahitlik ettik. Yeni bir yıla giriyor, 2020'yi yeni umutlarla karşılıyoruz.

En büyük gücümüz, milletimizin birliği, beraberliği ve kardeşliğidir. Gönül bağlarımızın, 2020'de daha da güçlenmesini temenni ediyorum. Yeni yılın, sağduyunun, kardeşliğin, sevgi ve saygının yılı olması en büyük dileğimdir.”  OLEYİS Sendikamızın yeni yılını kutluyorum, yeni yıl ülkemize, üyelerimize, milletimize ve tüm insanlığa, barış, huzur ve esenlikler getirsin. Ailelerinizle, sevdiklerinizle, mutlu ve huzurlu bir yıl diliyorum." İfadelerinde Bulundu.