01.11.2018

Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in “Yenilikçi Yöntemlerle Kadın Çalışanların Eğitim Yoluyla Güçlendirilmesi Projesi” eğitimi 1 Kasım 2018 tarihinde Diyarbakır'da gerçekleştirildi.

Programa Konferderasyon Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın yanı sıra, SGK Diyarbakır İl Müdürü Reşat Merttir, HAK-İŞ Diyarbakır İl Başkanı Ahmet Dinç, HAK-İŞ Kadın Komitesi Başkanı Fatma Zengin, HAK-İŞ İl Başkanları, Sendikamızın Kadın Komite Başkanımız Serpil Açıkgöz, İç Anadolu 2 Nolu Şube Başkanımız Sebahat Aydoğan, Diyarbakır Gençlik Spor İl Müdürlüğünde çalışan Kadın Üyelerimiz, İşyeri Baştemsilcimiz, Gaziyaşargil Eğitim Araştırma Hastanesinde çalışan üyelerimiz ve işyeri baş temsilcimiz, Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesinde çalışan üyelerimiz , işyeri baş temsilcimiz ve basın mensupları katıldı.

HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan yaptığı konuşmada, “Diyarbakır hem bölgenin merkezi hem de Türkiye’nin en önemli, etkin ve stratejik illerinden bir tanesidir. O zaman Diyarbakır’da bizim daha etkin ve daha güçlü olmamız gerekiyor. Diyarbakır’da HAK-İŞ’in gücü Türkiye’nin gücüdür. Hiçbir konfederasyon bu bölgede yok iken HAK-İŞ vardı. Biz bölgenin hassasiyetlerini, yaşadığı tecrübeleri, sorunları ve sıkıntıları bizzat görerek ve onlarla muhatap olarak sorunların çözümü için HAK-İŞ olarak elimizi değil, gövdemizi taşın altına koyduk. HAK-İŞ bölgede barış olsun, kardeşlik olsun, terör yok olsun diye çok büyük sorumluluklar ve inisiyatifler almıştır” diye konuştu.

Arslan, bu etkinliği başka toplantılarla da destekleyeceklerini belirterek, “22 Ekim’de 43. Kuruluşumuzu kutladık. HAK-İŞ, 43 yıllık bir tarihi yürüyüşün, bir mücadelenin adıdır. Bütün işkollarında sendikalarını tamamlamış, her ilde örgütlenmiş, yüzbinlerle milyonlara yürüyen konfederasyonumuz, kadın konusunda da özgün, özel ve kadınları bütünüyle bünyesinde kucaklayan bir anlayışı temsil etmektedir” dedi.

670 bin üyesiyle Türkiye’nin en büyük işçi konfederasyonlarından birisi olan HAK-İŞ’in sorumluluklarından ve hedeflerinden vazgeçmeden yürümeye devam ettiğini sözlerine ekleyen Arslan, “Ülkemizde kadın olmanın, anne olmanın, eş ve çalışan kadın olmanın ne demek olduğunu çok iyi biliyoruz. Özellikle kadın çalışanlara karşı HAK-İŞ’in büyük sorumlulukları var. Bu anlayışla ve hassasiyetle hareket ediyoruz” ifadelerini kullandı.