14.07.2018

HAK-İŞ olarak, “15 Temmuz Türkiye’yi İşgal ve Hain Darbe Girişiminin” 2. Yıldönümünde 15 Temmuz bilincini diri tutmak, şehit yakınları ve gaziler ile dayanışma içinde olmak amacıyla darbecilerin yargılandığı Sincan Cezaevi Kampüsü önünde bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Etkinliğe OLEYİS Sendikası  Genel başkanımız Vedat Böke, yöneticilerimiz ve üyelerimizle birlikte katıldı.

HAK-İŞ Konfederasyon Genel Başkanımız Mahmut Arslan düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, “Vatanı, milleti, inançları, özgürlüğü ve milli irade için hayatlarını kaybetmiş 15 Temmuz şehitlerimize, onun yakınlarına saygılarımızı, muhabbet ve hürmetlerimizi sunuyoruz. Bizler önemli bir mücadele için buradayız, bir dava için buradayız. Hainlere, çetelere, ihanet odaklarına mesaj vermek için buradayız. Başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere onlarla beraber olduğumuzu, şehit ailelerimiz ve gazilerimizle yan yana olduğumuzu, onlara teşekkür etmek için, hain FETÖ’cülere karşı milletimizin birlik ve beraberliğini göstermek için buradayız. Sesimiz gür çıkmazsa, dayanışmamız güçlü olmazsa, zalimleri cesaretlendirirsiniz. Bizler bu meydanda güçlü bir ses vermezsek, dayanışmamızı, kardeşliğimizi hainlere karşı birlikte olduğumuz mesajını doğru olarak vermezsek hainleri cesaretlendirmiş oluruz. Biz zalimlerin cesaretini kırdık. O hainlere gereken cevap verildi ama halen mücadele devam ediyor. Biz de HAK-İŞ olarak 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.

Ankara 15 Temmuz Platformunun her zaman meydanda nöbetlerini tutarak hainlere karşı meydan okuyacağını belirten Arslan, “HAK-İŞ olarak her platformda 15 Temmuz’u unutmamak ve unutturmamak için etkinlikler yaptık. Şehitlerimizi mekânlarında, mezarlarında rahat uyutmak için daha fazla şeyler yapmamız gerekiyor. Duruşma salonlarında ne yazık ki bu hainler baş başa kaldılar. Milletimize buradan sesleniyorum Allah rızası için milletimizi, değerlerimizi, özgürlüğümüzü, inançlarımızı ve bağımsızlığımızı istiyorsanız bu duruşmalarda hainlerin karşısında durmaya devam edin. Bu hainlerin bir kısmı hala yurtdışında, bir kısmı da ülkemiz içinde faaliyet gösteriyor. Bu yargılamaların son anına kadar her gün bu salonları doldurmalıyız. Bu hainler gözümüzün içine baka baka içeride senaryo uyguluyorlar. Bunların oyunlarını bozmanın yolu şehit ailelerimizi ve gazilerimizi yalnız bırakmamaktır. 15 Temmuz’u yaşatacaksak, bu hainlerin önünde yaşatmamız gerekiyor. Hangi duruşmaya katıldıysak sanık avukatlarından ve sanık yakınlarından daha da az durumdayız. Buradan herkese sesleniyorum bu duruşmalar bitene kadar bu salonlardan çıkmayalım” çağrısında bulundu.

Arslan, “HAK-İŞ olarak 4 şehidimiz, 100’den fazla gazimiz var. Buradan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Şu anda Türkiye’ye karşı büyük bir algı operasyonu yürütülüyor. Kapıkuleden çıktığımızda karşımıza bu hain FETÖ örgütünün kurumları çıkıyor. Mücadelemiz büyük, mücadelemiz kutlu ama mücadelemiz çok zor” diye konuştu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, 15 Temmuz hain darbe girişiminin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde tüm millet olarak engellendiğini belirterek, FETÖ hainlere karşı yürütülen mücadelenin aralıksız olarak devam edeceğini söyledi.

Tuna, “Bir ve beraber olduğumuz müddetçe hiçbir darbe girişimine geçit verilmeyecektir. 15 Temmuz'u unutmadık, unutturmayacağız” dedi.

“15 Temmuz'da Bu Ülkeyi Geçilmez Kıldılar”

AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yıl dönümüne gelindiğini belirterek, “Bu topraklarda çok büyük ihanetler ve alçaklıklar yaşanmıştır. Ama bu FETÖ alçaklığı gibi bir alçaklık bin yıllık tarihimizde bu topraklarda yaşanmamıştır. Bu büyük organizasyon çok şükür 15 Temmuz gecesi milletimizin o imanlı göğsünde yok olup gitti. Milletimiz nasıl Çanakkale'de vatanını savunduysa aynı şekilde 15 Temmuz'da da bu ülkeyi hainler için geçilmez kılmıştır. Şimdi o hainler teker teker hesap veriyor" ifadelerini kullandı.