31.01.2018

İşçi sendikalarının üye sayılarına ilişkin 2018 Ocak ayı istatistikleri hakkında tebliğ 31 Ocak 2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı.

İşçi sendikaları konfederasyonları ve üye sayıları incelendiğinde ‘Konaklama ve Eğlence işleri’  iş kolunda en çok üyeye sahip işçi sendikası olarak Oleyis sendikamız 14,322 üye ile ilk sırada yer aldı. Oleyis olarak uzun yıllardan sonra lider sendika olması üyelerimiz ve genel merkezimizde büyük bir sevinç ve gurur yaşattı.

Oleyis Sendikası Genel Başkanı Vedat Böke yayınladığı mesajda ise sendika üyelerimize teşekkür etti. Genel Başkan Böke, “ OLEYİS üyelerinin emeklerine sahip çıkmasından duyduğu  memnuniyeti ifade ederek tüm üyelerimizin yürek dolusu teşekkürü hak ettiğini dile getirdi.  

Böke, “Sendikamız,  teşkilatlanma faaliyetleri kapsamında yürüttüğü etkili örgütlenme çalışmaları sonucunda 30 yılı aşkındır ilk defa ‘Konaklama ve Eğlence işleri’ iş kolunda yetkili  sendika olduk. Bu başarı kuşkusuz tüm emekçi kardeşlerimizindir. Emeklerini bize güvenerek teslim eden ve emanet ettikleri emeğin koşulsuz savunucusu olacağımızı belirtmek isterim. Bize inanan, güvenen üyelerimize teşekkürü bir borç biliyoruz. Bu başarı yeni yeni hedeflere ufuk açarak, yeni bir başlangıç noktası olarak yönetimimize büyük sorumluluklar yüklemiştir. İş kolumuzda sendikasız çalışanları emeklerine sahip çıkmaları için sendikamız altında güç birliğine davet ediyoruz” dedi.

OLEYİS Basın Merkezi